بنر بالای مطالب

banner

آیا مودم ADSL در سرعت اینترنت تاثیری دارد ؟

در صورت مفید بودن این مقاله حتما نظر خودتان را در پایین مطلب برای ما ارسال کنید

Broadbandآیا مودم ADSL در سرعت اینترنت تفاوتی دارد ؟ یکی از باورهای اشتباهی که در بین کاربران جا افتاده است و زیاد به گوش میرسد همین عنوان سوال مقاله می باشد . کاربران به اشتباه فکر می کنند که مودم ADSL باعث افزایش سرعت یا کاهش سرعت اینترنت می شود . چنین چیزی اصلا صحت ندارد زیرا مودم یک پل ارتباطی بین کامپیوتر شما و شرکت ارائه کننده ADSL می باشد . هر چیزی که از این پل رد شود را در اختیار شما قرار میدهد  .  با توجه به این توضیحات پس چه تفاوتی بین مودم 2 آنتنه با سرعت 300 مگابیت و مودم 1 آنتنه با سرعت 150 مگابیت بر ثانیه هست ؟ بعضی از کاربران به اشتباه فکر می کنند که 150 مگابیت بر ثانیه سرعت مودم می باشد در حالی که این تفکر اشتباه می باشد و این عدد برد مفید مودم می باشد . آخرین نوع استاندارد شبکه های بی سیم استاندارد n است که هم شعاع فاصل و هم پهنای باند افزایش پیدا می کند و این استاندارد در مودم های جدید استفاده می شود  .

  در این استاندارد نرخ انتقال اطلاعات به 248 مگابیت و شعاع قابل استفاده به 70 متر افزایش می یابد. این شعاع در مودم های 2و 3 آنتنه با کیفیت بهتری به کاربر ارائه می شود . به طور عامیانه به خانه هایی که بر روی آیکن وایرلس گوشی همراه قرار دارد دقت کرده اید ؟ اگر مودم شما 2 آنتنه 300 مگابیت باشد خانه های آیکن وایرلس تقریبا پر می باشد ولی در 150 مگابیت کمی تعداد خانه ها خالی می باشد .
به این نکته هم دقت داشته باشید که در مودم تك آنتن ارسال و دریافت سیگنال توسط یك آنتن انجام میشه ولی در 2 آنتن یكی از آنتن ها سیگنال رو ارسال میكنه و آنتن دیگه برای دریافت سیگنال بكار میرود .برد ارسال سیگنال در مودمهای دو آنتن از تك آنتن بیشتر می باشد .

نتیجه گیری می کنیم که سرعت اینترنت ارتباطی با مودم adsl ندارد و اگر با کاهش سرعت اینترنت روبرو هستید باید سرویس خودتان را تغییر بدهید . 

آخرین ویرایش درشنبه, 07 شهریور 1394 16:40

آخرین مطالب آموزشی

«
  • 1
  • 2
  • 3
»
تک وب دیزاین-قالب فارسی جوملا